فراخوان مسابقه میکرو ماهواره- سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO)

 | تاریخ ارسال: 1398/6/11 | 

به اطلاع می‌رساند دوره مسابقات طراحی میکرو ماهواره‌ها توسط سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO) در تاریخ ۲۰۱۹/۱۰/۳۱ الی ۲۰۱۹/۱۱/۰۲ در کشور چین و در دانشگاه پلی تکنیک شمالغربی (NPU) در شهر ژیان، برگزار می‌گردد. هدف از این مسابقه ایجاد یک چارچوب برای طراحی و استفاده از پلتفرم‌های میکرو ماهواره بر مبنای کیوب ست‌ها و جذب مشارکت دانشجویان و محققان از سرتاسر جهان می باشد.

سازمان فضایی ایران ماموریت‌" شناسایی ایده‌ها و نوآوری‌ها در زمینه طراحی و ساخت ماهواره‌های مکعبی" را جهت شرکت در این مسابقات، به پژوهشگاه فضایی ایران سپرده است.

دانشجویان، محققان موسسات و سازمان‌های مختلف و اشخاص یا گروه‌های علاقمند به فضانوردی می‌توانند طرح‌های خود را حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۶/۱۳ به پژوهشگاه فضایی ایران به پست الکترونیکی a.elkaaieut.ac.ir  ارسال نمایید.  

ارائه کارها در محل برگزاری مسابقه می‌تواند علاوه بر گزارش اصلی، شامل فایل‌ها، فایل‌های تصویری، محصول و غیره نیز باشد. گزارش می بایست به زبان انگلیسی و در فرمت استاندارد تهیه شده و شامل فایل‌های Word و PDF باشد .

گزیده ای از موضوعاتی که برای ارزیابی طرح‌های ارسالی مد نظر می باشد عبارتند از:

  1. طراحی طرح کلی پلتفرم میکرو ماهواره با تمرکز بر میکرو ماهواره موضوع ماژولار استاندارد(کیوب ست)

  2. طراحی اجزای استاندارد کیوب ست از جمله چرخ عکس العملی،عملگر مغناطیسی، سیستم توان و غیره.

  3.  طراحی ماموریت میکرو ماهواره شامل بررسی مفهوم و طراحی ماموریت‌های فضایی قابل انجام توسط کیوب‌ست
  4.  طراحی محموله میکرو ماهواره بر اساس سازه کیوب‌ست و بر مبنای رویکرد طراحی استاندارد محموله


لازم به ذکر است که هزینه های سفر شامل هزینه‌های بلیت، اقامت،  وعده‌های غذایی و ایاب و ذهاب،  تا سقف چهار نفر برای هر کشور توسط APSCO تقبل می‌گردد. برای تیم‌های اول تا سوم جوایزی به ترتیب شامل ۱۰۰۰۰ یوان و ۸۰۰۰ یوان و ۵۰۰۰ یوان در نظر گرفته شده است. همچنین برای تیم نخست، فرصت پرتاب رایگان وجود خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۳۱۹۲۵۰۱- ۰۲۱ تماس بگیرید.

در صورت نیاز با دفتر پژوهش های کاربردی داخلی ۴۱۳۵ تماس حاصل فرمائید.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 2317 بار   |   دفعات چاپ: 347 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر