فراخوان برگزاری اولین مسابقه‌ی ملی تحلیل داده‌های EEG با کاربردهای بالینی

 | تاریخ ارسال: 1398/5/13 | 

به اطلاع می‌رساند آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز اولین مسابقه‌ی ملی تحلیل داده‌های EEG با کاربردهای بالینی و با تأکید بر مشارکت، همکاری و هم‌افزایی بین‌رشته‌ای در راستای کاربرد‌های بالینی و پژوهشی را از مرداد ماه تا مهر ماه ۹۸ برگزار می‌کند. 

جهت مشاهده پوستر رویداد
اینجا کلیک کنید.


هدف از برگزاری این رویداد شکل‌گیری هسته‌های پژوهشی و فناوری متشکل از مهندسین و پزشکان با رویکرد حل مشکلات بالینی موجود در کشور هست.
آزمایشگاه در تلاش است تا با برگزاری این مسابقه پژوهشگران بتوانند در حوزه‌ی بالینی با توانمندی‌های موجود در حوزه‌ی مهندسی پزشکی، علوم اعصاب و شاخه‌های مختلف آن، مشارکت، همکاری و هم‌افزایی بین‌رشته‌ای در راستای کاربرد‌های بالینی، به خدمت گرفتن قابلیت‌های هوش مصنوعی در راستای نیازهای جامعه‌ی پزشکی، تلفیق تجربه‌های با ارزش افراد خبره‌ی بالینی با روش‌های مهندسی در جهت بهبود تشخیص‌های بالینی و افزایش سرعت تشخیص، و پیاده‌سازی سیستم‌های پزشکی از راه دور آشنا شوند.

این مسابقه در دو مرحله غیرحضوری و حضوری در قالب گروه‌هایی متشکل از  اساتید، محققین و دانشجویان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌بایست ‌به‌صورت گروه‌های ۲ الی ۵ نفره در این مسابقه ثبت‌نام و اعضای گروه خود را مشخص کنند.
 
علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام و دریافت سؤالات تا ۳۱ شهریور ۹۸ فرصت خواهند داشت تا پاسخ و نتایج حاصل را  از طریق وب‌سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌ برداری مغز ارسال نمایند و پس از داوری، پذیرفته‌شدگان مرحله اول در مهرماه ۱۳۹۸ به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.  
ثبت سیگنال‌های EEG یکی از مرسوم‌ترین روش‌های بررسی عملکرد مغز به‌صورت غیر تهاجمی است. امروزه توانایی بالقوه‌ی EEG در کاربردهای درمانی و تشخیصی مورد توجه قرارگرفته و برای تحقق این توانایی بالقوه روش‌های متعددی برای پردازش و تحلیل سیگنال EEG پیشنهاد شده است که به‌طور روزافزونی در حال ‌توسعه‌اند.
آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز، مسابقه‌ی پردازش سیگنال‌های مغزی را برگزار می‌کند.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز به آدرس http://nbml.ir مراجعه نمایند.
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 805 بار   |   دفعات چاپ: 147 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر